Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Bale rikthehet nga dëmtimi dhe dërgon Realin në finalen e botërorit të klubeve (film)

Nga Klodiana 0

Gareth Bale ka zgjidhur “hallet” e Realit, i cili e pati të vështirë të mposhtë Al Xhazirën në ndeshjen gjysmëfinale të botërorit të klubeve. Reali fitoi me përmbysje në pjesën e dytë, pasi pjesa e parë u mbyll me fitoren e Al Xhazirës. Ishte goli i Bejl në minutën e 81-të ai që i dha avantazhin madrilenëve të cilët do të përballen në finale me ekipin brazilian, Gremio.

Reali i Madrid-it ka barazuar rezultatin në sfidën ndaj Al Xhazirës. Ka qenë Kristiano Ronaldo ai që ka shënuar në minutën e 53-të. Ekipi madrilen e mbylli pjesën e parë në disavantazh, pasi u suprizua nga goli i brazilianit Romarinjo në minutën e 41-të.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej