Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Bajram Curri, përfundon ndërtimi i tregut të punimeve artizanale (foto)

Nga Ejona 0

Ka përfunduar ndërtimi i tregut të punimeve artizanale dhe sistemimi i lagjes “28 Gushti”, në qytetin e Bajram Currit.

Në një postim në Facebook, kryetari i Bashkisë Besnik Dushaj shkruan se investimi është financuar nga Bashkia Tropojë dhe qeveria zviceriane përmes Programit për Decentralizimin dhe Zhvillimin Lokal.

“Ky investim i jep një pamje krejtësisht tjetër kësaj pjese të qytetit”-shprehet Dushaj.

Foto para dhe pas investimit:


 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej