Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Babai shet 7,8 mijë euro të bijën e tij 1 vjeçare për të shlyer borxhet në bixhoz

Nga Ejona 0

Një baba kinez shiti të bijën e tij vetëm 1-vjeçare për të shlyer borxhet e tij në bixhoz.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në në qytetin Guizhou në Kinë.

Sipas gazetës Guiyang Evening Neës, burri me emrin Jiang, e shiti të bijën me vlerën 7.8 mijë euro për të shlyer borxhin prej 7 mijë euro ndaj disa personave që e kërcënonin.

Ndërkohë të shoqes, Ëang ai i tha që të bijën do ta çonte me pushime te gjyshja në qytetin Zunyi 140 km larg shtëpisë.

E ëma filloi të dyshonte pas 1 muaji kur s’kishte kontakt me vajzën e saj. Ajo informoi policinë të cilët në një hetim të fshehtë zbuluan aktin e babait dhe e arrestuan.

Fatmirësisht foshnja u gjet nga policia dhe iu rikthye nënës së saj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej