Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Avokati i Popullit: Reforma në Drejtësi jetike për vendin

Nga Skenderi 0

Avokati i Popullit, Igli Totozani u shpreh  se në gjithë historinë e shtetit tonë ekzekutivët e kanë tejkaluar kufirin që ka vendosur ligji dhe kjo i ka bërë ata shkelës të të drejtave të njeriut gjatë

Në takimin të zhvilluar në qytetin e Korçës në vazhdën e turit që institucioni i Avokatit të Popullit ka marrë në gjithë vendin, Totozani është ndalur tek reforma në drejtësi, të cilën e ka konsideruar jetike për vendin.

Gjithashtu avokati i popullit u shpreh se, pushteti gjyqësor duhet të jetë transparent, efiçent, i pavarur, i drejtpërdrejtë me qytetarët dhe i parashikueshëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej