Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Avokati i Popullit: Reforma në Drejtësi jetike për vendin

Nga Skenderi 0

Avokati i Popullit Igli Totozani, gjate nje mbledhje te Komisionit Parlamentar te Shendetesise, ku eshte diskutuar projektligji “Per krijimin dhe funksionimin e Keshillit Kombetar per shoqerine civile”./r/n/r/nOmbudsman Igli Totozani, during a session of Labour, Social Issues and Health Parliamentary Committee.

Avokati i Popullit, Igli Totozani u shpreh  se në gjithë historinë e shtetit tonë ekzekutivët e kanë tejkaluar kufirin që ka vendosur ligji dhe kjo i ka bërë ata shkelës të të drejtave të njeriut gjatë

Në takimin të zhvilluar në qytetin e Korçës në vazhdën e turit që institucioni i Avokatit të Popullit ka marrë në gjithë vendin, Totozani është ndalur tek reforma në drejtësi, të cilën e ka konsideruar jetike për vendin.

Gjithashtu avokati i popullit u shpreh se, pushteti gjyqësor duhet të jetë transparent, efiçent, i pavarur, i drejtpërdrejtë me qytetarët dhe i parashikueshëm.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>