Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Avokati i Popullit/ Mbyllen aplikimet, 14 kandidatë për këtë post, EMRAT

Nga Skenderi 0

Igli Totozani kandidon sërisht

Është mbyllur aplikimi për postin e Avokatit të Popullit. Mësohet se në garë për këtë post do të jenë 14 kandidatë.

Igli Totozani i cili mban aktualish postin e Avokatit të popullit ka vendosur që të rikandiddojë për këtë vend.

Gjithashtu mes emrave të njohur që kandidojnë është edhe ish Kryetarja e KQZ-së Lefterije Luzi si dhe përfaqësuesi ligjor i PS në KQZ  Genc Gjonçaj.
Kandidatët për Avokatin e Popullit:

 1. Anton Lleshaj
 2. Altin Goxhaj
 3. Adrian Licaj
 4. Denar Veshi
 5. Erinda Ndroqi
 6. Genc Gjonçaj
 7. Igli Totozani
 8. Lefterie Luzi
 9. Jordan Daci
 10. Gëzim Gjana
 11. Mimoza Gjika
 12. Holta Aliaj
 13. Zhaklina Peto
 14. Suzana Pasho Hoti
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej