AUTHOR NAME

Media

13618 POSTIME
0 Komente

Përralla me President!

Nga Lutfi Dervishi Lajmi se po nis procesi konsultimeve për të zgjedhur Presidentin e ri pas datës 1 prill më shumë duket si inerci i...

Polemika me flokët e futbollistëve të kombëtares finlandeze në doganën shqiptare: “Të rinjtë tuaj janë të pahijshëm”

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 16 Shkurt 2022 “Combat” ka botuar, të mërkurën e 10 tetorit 1973, në faqen n°15, një shkrim në lidhje polemikën e krijuar...

Boksieri shqiptar nga Presheva: Nuk i kam pranuar ofertat e Serbisë (film)

Shefat Isufi është një tjetër boksier shqiptar që ka ndërtuar një karrierë të suksesshme. I riu nga Presheva nisi fillimet në boks që kur...

Prania e Mbretit Zog në përurimin legatës së re amerikane në Tiranë, një eveniment i veçantë për këtë arsye (foto)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 12 Shkurt 2022 “The American Foreign Service Journal” ka botuar, në shkurt të 1931, në faqen n°81, një shkrim në lidhje...

Fitoi çmimin që i ndryshoi jetën, si nisi rrugëtimi i balerinit shqiptar në teatrin gjigant në SHBA (film)

Balerini shqiptar ka treguar rrugëtimin e tij se si babi i tij vendosi ta angazhonte në balet, por sot është një ndër më të...

Meta përballet sërish sot me Kushtetuesen

Gjykata Kushtetuese do të mblidhet sërish ditën e sotme për të shqyrtuar çështjen e mbetur pezull për shkarkimin ose jo të presidentit Ilir Meta....

U tallën pasi Erdogan u infektua me Covid, arrestohen notari olimpik dhe 4 persona

Policia turke arrestoi sot 5 persona për disa komente ndaj presidentit të vendit, Recep Tayyip Erdogan, të cilët u tallën me faktin se ai...

Nafta shkon 200 lekë, drejtuesit e urbanëve dhe taksistë: Do të rrisim çmimin e blietave

Prej disa ditësh çmimi i naftës në vendin tonë ka arritur në vlera rekord, gati 200 lekë. Në lidhje me këtë problematikë kanë folur...

Berisha: Ministri Dendias është shqiptar, ka bërë marrëveshje të fshehtë me Ramën

Në një intervistë për mediat, ish-Kryeministri Sali Berisha ka lëshuar deklaratën e fortë duke thënë se ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias është shqiptar,...

Artan Hoxha: Nesër merret vendimi për Saimir Tahirin

Gazetari i njohur, Artan Hoxha ka thënë se ditën e nesërme do të ketë një vendim për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Në emisionin...

Latest news

Presidenti i KiE në konferencë me Ramën: Shqipëria mund të jetë anëtar i asociuar i BE

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel deklaroi gjatë konferencës për shtyp në krah të kryeministrit Rama, se ai do të bëjë gjithçka që të...

Megaoperacioni i SPAK, Berisha: U dekonspirua, bosët u larguan

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar megaoperacionin e djeshëm të SPAK të cilin e cilësoi një dështim. Sipas ish-kryeministrit, aksioni i RENEA-s, FNSH-së dhe Policisë...

Presidenti i KiE: Shqipëria i ka plotësuar kushtet për çeljen e negociatave

Në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel deklaroi se Shqipëria i ka përmbushur kushtet për çeljes e...

“E shava rëndë…”, Nuredin Dumani zbulon si nisi konflikti me Talo Çelën

Killeri Nurendin Dumani ka zbuluar në Prokurorinë e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar se si nisi përplasja me Talo Çelën, ish-mikun e tij dhe...

Negociatat/ Rama në konferencë me Charles Michel, ja çfarë biseduam

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë të përbashkët me Presidentin e Këshillit Evropian Charles Michel ku ka treguar më shumë detaje nga...