Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Po vijnë prapë serbët?!

Gjithmonë në prag të një ndeshje si kjo e “Qemal Stafës”, tifozët mundohen të bëjnë protagonistin, por asnjëherë nuk ka ndodhur ndonjë incident i ekzagjeruar, ndërsa ata që po marrin…

Llogje Kavaje / Nga 27-shi -

Donald Trump fiton zgjedhjet

Tashmë zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara janë një formalitet, sepse Donald Trump kandidati republikan ka fituar zemrën e një personazhi determinant në jetë politike amerikane. Ajo është Bleona, e cila…

Kalitje / Nga 27-shi -

“Guerrils”, takim në mesnatë

Tifozët e Partizanit nuk kanë pritur orën 18:00 të së premtes për të parë nga afër idhujt e tyre, por i kanë vizituar ata në hotelin ku janë akomoduar në…

Kalitje / Nga 27-shi -

Tirana pa sulmues, Agostineli nguron…

Partizani – Tirana është edhe një ndeshje teknikësh. Trajneri Daja ka qenë i suksesshëm në drejtimin e bardhebluve, ku në 16 prezenca në pankinën e bardhebluve ka arritur 11 fitore,…

Llogje Kavaje / Nga 27-shi -

Hasani i grave

Kryeministri Rama njihet për dobësinë që e kthen në ziliqar për deputetet e opozitës. Në pritje të fillimit të seancës parlamentare ai nuk ka duruar pa shpotitur kreun e grave demokrate, Albana…

Kalitje / Nga 27-shi -

Anglezët shpikin një tjetër Champions

Anglezët vazhdojnë ta konsiderojnë veten si shpikës të futbollit dhe ndoshta ky fakt u jep të drejtën të shpikin edhe metoda të reja përfaqësimi. Drejtues të klubeve më të mëdha…

Kalitje / Nga 27-shi -

Europiani në bunker…

Sot ka filluar në Francë një takim mes përfaqësuesive të mbështetësve të skuadrave pjesmarrëse në Euro 2016, e organizuar nga Federata Franceze e Futbollit dhe UEFA-s, për të vendosur ato…

Kalitje / Nga 27-shi -

Derbi, mungon vetëm bilbili

Nëse futbolli shqiptar ende e ka një lloj kuptimi, sigurisht që një pjesë të mirë të arsyes e përbën fakti që herë pas here luhet ndonjë derbi midis Partizanit dhe…