Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Federata, tjetër asist për Skënderbeun

Institucioni që drejton futbollin deformon kalendarin dhe si askund tjetër, një skuadër luan gjashtë javët e para të kampionatit pa asnjë transfertë Eshtë ndoshta edhe çështje fati, por çfarëdo që…

Kalitje / Nga 27-shi -

Derbi i stisur i Elbasanit

Ndeshja derbi, Partizani – Tirana, që do të luhet mbrëmjen e së djelës ka nisur tashmë, por me mënyrën më të stisur të mundshme. Për ta bërë shumë më interesant…

Kalitje / Nga 27-shi -

Enea Jorgji, një elbasanas për derbin

FSHF mundohet t’i mbajë të fshehtë deri në ditën e fundit emrat e arbitrave përpara ndeshjeve të kampionatit, aq më tepër për takime të tilla si derbi i së djelës,…

Kalitje / Nga 27-shi -

Besnik Hasi, hija e De Biazit

Ish- futbollisti i Kombëtares preferoi të qëndronte tek Anderleht, kur u kërkua nga Presidenti i FSHF-së, ndërsa tani është një trajner i lirë. Pas finaleve të suksesshme në krye të…

Kalitje / Nga 27-shi -

Skocia, të rritesh me alkool

Ndeshja e fundit e përfaqësueseve femra U-19, Skoci – Serbi, që duhet të luhej në Durrës nuk u zhvillua, pasi ishullorët pretenduan se skuadra ishte prekur nga një virozë. Serbët:…

Kalitje / Nga 27-shi -

Bisnesi i golit/ MSN vs GGT

Mesi, Suarez, Neimar e përballë tyre Grizman, Grameiro dhe Torres… nesër në 22:00 në “Kamp Nou” MSN kundër GGT. Duket si iniciale korporatash, por në fakt janë inicialet e biznesit…

Kalitje / Nga 27-shi -

Brother’s love

Gjatë garës së thriatlonit, atleti britanik Xhoni Brounli gati humbi ndjenjat, por u ndihmua për të kaluar finishin nga i vëllai Alistar Atleti britanik Xhoni Brounli ka humbur mundësinë për…