Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Tirana/ Halilit i mungon Veliaj në apel

Megjithëse janë përpjekur ta mbajnë larg vëmendjes së publikut, tashmë është e qartë gjendja e vështirë financiare e Tiranës. Klubi më i titulluar në vend ka trashëguar borxhe të vjetra,…

Kalitje / Nga 27-shi -

Korabi, një tjetër çam për pankinën

Pas largimit të Dritan Mehmetit, dibranët duket se janë të fiksuar pas këtij komuniteti dhe ia besojnë drejtimin e stolit Artan Mërgjyshit Korabi, pas një sezoni të suksesshëm, por edhe…

Kalitje / Nga 27-shi -

Kukësi, pak centimetra nga barazimi

Në të 91’, Emini e përplas topin në shtyllë, kur gjendej vetëm 3-4 metra larg portës së boshatisur Një gjë ia vlen të përmendet, skuadrat e Safet Gjicit në këto…

Kalitje / Nga 27-shi -

Partizani, një sjellje kampionësh

Skuadra e Sormanit barazoi 1-1 me Ferencvaroshin në “Elbasan Arena”, por pas golit, Realdo Fili i kishte mundësitë për ta dyfishuar avantazhin e të kuqve Partizani nuk ia del dot…

Kalitje / Nga 27-shi -

Zyrihu vazhdon diskriminimin e Sadikut

Klubi që e huazoi në mes të sezonit dhe u shpërblye duke e lënë Kategorinë e Parë, tashmë ka vendosur një shifër të ekzagjeruar, 9.5 milionë franga, për kartonin e…

Kalitje / Nga 27-shi -

Partizani, Sormani nuk të bën optimist

Kanë mbetur vetëm disa orë dhe pas 23 vjetësh Partizani kthehet sërish të luajë në Champions League. Sot në orën 20:00, në “Elbasan Arena”, përballë të kuqve do të jenë…