Autor: 27.al

Këndonjësit / Nga 27.al -

Ilir Meta si oaz i Lulzim Bashës

Nga Enkel Demi Pas zgjedhjes së Presidentit të ri të Republikës, duhet qëmtuar me kujdes se cila është pasoja qetësuese e skenës politike në vend. Duke lënë mënjanë shpotitë e…

OpEd / Nga 27.al -

Zgjedhja e madhe e Ilir Metës

Nga Skënder Minxhozi Shqipëria ka tashmë presidentin e tetë të saj të erës së pluralizmit politik. Pas Sali Berishës (dy mandate), Rexhep Meidanit, Alfred Moisiut, Bamir Topit dhe Bujar Nishanit,…

OpEd / Nga 27.al -

Falimenti i arsyes së shëndoshë

Nga Skënder Minxhozi Skizofrenia e takimeve të ambasadorëve të huaj dhe e deklaratave-sharje mes Ramës e Bashës, të nesërmen e misionit të dështuar Mcallister-Fleckestein, duket gjëja më e pritshme dhe…

OpEd / Nga 27.al -

Vota përgjysmë e Francës

Nga Klodian Tomorri Këto janë zgjedhjet më të rëndësishme të Francës në 50 vitet e fundit. Rezultati i tyre do të përcaktojë jo vetëm fatin e Francës, por edhe atë…