Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Australian Open, Nadal kalon në çerekfinale

Nga Klodiana 0

Rafael Nadal, fitues i Australian Open në 2009-ën, ka arritur të kualifikohet në çerekfinalet e këtij kompeticioni. Spanjolli ka humbur setin e parë në këtë turne kundër argjentinasit Diego Schwartzman, por ka fituar tre të tjerët dhe ka siguruar kalimin në raundin pasardhës në katër sete: 6-3 6-7 6-3 6-3.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej