Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Auron Tare zgjidhet kryetar i Këshillit Shkencor në UNESCO

Nga Media 0

Me vota unanime, Auron Tare është zgjedhur kryetar i Këshillit Shkencor në UNESCO.

Me propozimin e përfaqësuesit të Argjentinës mbështetur nga Franca dhe Meksika, Këshilli Shkencor dhe Teknik i Pasurive Botërore Nënujore të UNESCO-s,  votoi Auron Taren  si Kryetar të këtij organizmi të rëndësishëm.

Ky pozicion i lartë 4 vjeçar, mbahet për herë të parë nga një shqiptar dhe arsyetohet me angazhimin e gjatë të Tares në kërkimet dhe zbulimet e anijeve historike.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej