Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Atletico Madridi mposht Bayernin në Madrid

Nga Klodiana 0

Atletico Madridi ka fituar ndaj Bayern Munichut me rezultat minimal 1-0. Atletico Madrid u mjaftua me golin e Carrasco-s për vendin e parë në grupin D. Kjo isht humbja e parë në ndeshje zyrtare për Karlo Ançelotin në drejtimin e Bajern Myni

Goli i vetëm në këtë takim erdhi në minutën e 35-të pas një asisti nga Antonio Griezmann.

Atletico ishte pranë golit të dytë kundër Bayernit, por Antonie Griezmann nuk ka arritur të shënoi nga pika e bardhë.

Sfida tjetër e këtij grupi mes PSV dhe Rostov përfundoi me rezultat 2-2.

Pas dy ndeshjeve Atletico prin në Grupin D me gjashtë pikë, në vendin e dytë janë bavarezët me tre pikë, kurse pozita e tretë mbahet nga PSV me një pikë.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej