Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Atletico Madrid në gjysmëfinale të Champions League

Nga Klodiana 0

Atletico Madrid ka kaluar në gjysmëfinalen e Champions League, duke eliminuar kampionët e Anglisë, Leicester.

Spanjollët fituan në ndeshjen e parë 1-0, ndërsa në atë të kthimit barazuan 1-1 duke prerë biletën për në gjysmëfinale.

Atletico Madrid kaloi e para në avantazh me anë të Niguez, duke bër që Leicester-it t’i nevojiteshin 3 gola për të kaluar më tej. Megjithatë kampionët e Anglisë shënuan vetëm një gol me anë të Vardy-it, duke u eliminuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej