Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Athinë, shqiptari ekzekutohet me breshëri plumbash brenda makinës

Nga Ejona 0

Mëngjesin e sotëm një 32 vjeçar shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri në Keratsini në Athinë.

Mësohet se autorët kanë qëlluar viktimën ende të paidentifikuar me 10 plumba brenda makinës nga një automjet tjetër.

Trupi i 32-vjeçarit shqiptar u dërgua në morg për të zbuluar gjurmët të cilat mund të hedhin dritë për vrasjen dhe autorët. Sakaq materialet e gjetura në vendngjarje i kaluan prokurorisë për hetime të mëtejshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej