Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Athinë/ Protesta kundër Obamës, përleshje me policinë

Nga Rexhina Biba 0

Qindra qytetarë në shtetin Helen kanë marshuar në Ambasadën Amerikane në Athinë për të protestuar kundër vizitës së presidentit të SHBA, Barack Obama.

Mediat raportojnë se ka pasur edhe përleshje të vogla, por pa lëndime.

Protesutesit të cilët i përkasin krahut të majtë tentuan të thyejnë kordonin e policisë, por  u zmbrapsën me gaz lotsjellës.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej