Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Atentati në Lushnjë/ Shoqërohet në polici nipi i Aldo Bares, Xhulio Shkurti

Nga Klodiana 0

Pas atentatit me dy të vdekur mbrëmë në Lushnjë, policia ka shoqëruar në polici duke marrë në mbrojtje nipin e Aldo Bares, Xhulio Shkurti.

Ai është shoqëruar nga policia pasi kishte njohje me viktimat Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha dhe dyshohet se ishte shënjestra e atentatit.

Nga hetimet e deritanishme dyshohet se shkak i vrasjeve mbrëmë është prishja e pazareve të drogës në Belgjikë dhe në Holandë.

Mësohet se një nga viktimat, kishte vetëm katër ditë që kishte ardhur nga Belgjika, ku qëndronte si emigrant në këtë shtet.

Xhulio Shkurti  po merret në pyetje nga grupi hetimor për të zbardhur ngjarjen dhe arrestuar autorët e atentatit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej