Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Atentat me armë futbollistit të kampionatit turk: Pata frikë se mos vdisja

Nga Klodiana 0

Futbollisti i skuadrës së Amed S.k, Deniz Naki, i cili aktivizohet në ligën e dytë Turke, i ka shpëtuar për mrekulli një atentati me armë. 28-vjeçari ka qenë duke udhëtuar në një nga rrugët e kryeqytetit të Gjermanisë në momentin kur atentatorët kanë tentuar ta vrasin.

Deri më tani nuk ka një version nga policia, por mësohet se dy mund të jenë arsyet e kësaj vepre që mund t’i kishte kushtuar jetën futbollistin. Ai njihet si një nga ata persona, të cilët janë kundër regjimit të Rexhep Taip Erdogan, ndërsa tjetra, e cila duket edhe më bindëse, është se Naki është me origjinë kurde dhe nuk pëlqehet aspak në Turqi.

“Instinktivisht u spostova me makinë në korsinë e djathtë, kur dëgjova të shtënat. Pata frikë se mos vdisja”, është shprehur Naki për mediat vendase i pyetur për incidentin e ndodhur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej