At Nikolla Marku i sëmurë me parkinson e hernie: Vëllezër e motra shqiptarë më ndihmoni! (Film)

Duhet të lëçisni

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

At Nikolla Marku i bën thirrje shqiptarëve që ta ndihmojnë financiarisht pasi e ka të pamundur të kurohet nga parkinsoni dhe hernia diskale.

At Nikolla Marku shkruan:

Jam At Nikolla Marku, prifti drejtues i kishës ortodokse autoqefale kombëtare shqiptare me qendër në qytetin Elbasan.
Gjithë aktiviteti jonë në kishën Shën Maria është zhvilluar dhe vazhdon të zhvillohet në dy pika kryesore duke pasur për bazë gjithmonë çështjen kombëtare shqiptare.

Kisha daton ne vitin 1486.
1- të udhëheqim kishën orthodokse shqiptare me klerikë shqiptarë dhe jo me klerikë të huaj.
2-për ta çliruar nga helenizmi greko-orthodoks kishën orthodokse shqiptare dhe të shpallet botërisht kisha indipendente ortodokse shqiptare .

Gjatë këtyre 25 viteve kam punuar dhe vazhdoj të punoj me këmbëngulje, seriozitet dhe dinjitet për ta ruajtur këtë institucion nga ndikimet e huaja dhe për fuqizimin dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore të popullit tonë shqiptar.
Por nga ana tjetër jam i sëmurë rëndë këto 3 vitet e fundit dhe vuaj nga një sëmundje e cila po më mundon shumë, diagnoza parkinson bashkë me hernien diskale.

I detyruar nga kjo situatë e tillë, i drejtohem vëllezerve dhe motrave shqiptare në të gjithë botën të mundësojnë që të më ndihmojnë financiarisht për t’u kuruar në një nga klinikat e specializuzra në Europë, pasi sëmundja ka përparuar shumë.
Familja ime nuk është në gjendje ta bëjë këtë financim.
Kur të bëhet e mundur kjo gjë familja ime do të vazhdojë të ju informojë se ku do më çojnë, duke ju treguar çdo kurim që do marr.
Zoti ju bekoftë juve dhe gjithë shqiptarët kudo ku ndodhen.
Amin!

Llogaria bankare :

Intesa Sanpaolo bank, Elbasan, Albania
AL43208310370000074225135102
(ne euro )
SWIFT code : USALALTR

contact bank: 00355-42 276 222
00355-69 208 0903

At Nikolla Marku contact : +355682533097.
Daughter contact : +16479752352

https://www.facebook.com/sofokli.dedi/videos/2054027081274491/

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

PE-ja kërkon nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian janë miratuar raportet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këto raporte, duke marrë parasysh...