Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

ASHE mbyll fushatën në Kolonjë. Rama: Qeveria do të mbështes çdo projekt të Ilia Stefos

Nga Skenderi 0

Koalicioni “Aleanca për Shqipërinë Europiane”  ka përmbyllur paraditen e sotme fushatën për zgjedhjet e pjeshme vendore që do të mbahen në Kolonjë.

Kryeministri Edi Rama, zv/ kryeministri Niko Peleshi, dhe ministrja Klajda Gjosha, por dhe shumë deputetë socialistë dhe të LSI-së ishin të pranishëm në këtë miting në krah të kandidatit të majtë Ilia Stefo.

Kryeministri Rama: Ju siguroj se qeveria do të mbështesë fuqimisht Ilian që t’i bëjë realitet projetet për të zvilluar Bashkinë e Kolonjës .

Më tëj Rama u shpres se “Unë nuk e njoh kandidatin tjetër dhe nuk mund të them asnjë fjalë për të, por njoh mirë Saliun, Lulin dhe PD dhe njoh mirë dhe atë shprehjen e popullit kush fle me atë gdhihet me ato”.

Ndërsa kandidati Ilia Stefo u ka premtuar banorëve të Kolonjës se do “ta bëj qytetin një bashki model. Fshatrat brenda 6 muajve të parë do të ndriçohen të gjithë.

Rilindja urbane në hyrje të Leskovikut. Projekti është në zyrën e kryeministrit gati për financim.

Brenda 6 mujorit të parë nis financimi i ujësjellësit të qytetit”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej