Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Artan Gaçi: Gati të lë mandatin nëse vërtetohen akuzat e prokurorisë

Nga Media 0

Deputeti i Partisë Socialiste Artan Gaçi, ka deklaruar se e është gati të lërë mandatine  deputetit, nëse vërtetohen pretendimet e prokurorisë. Sipas Prokurorisë, Gaçi rezulton i gjobitur disa vite më parë dhe nuk e ka pasqyruar në formularin e dekriminalizimit. Ai deklaroi nga foltorja e parlamentit se gjithçka ëhstë sulm ndaj tij, pasi nuk ka asnjë fakt që ai të ketë abuzuar. Gaçi deklaroi se nëse vërtetohet abuzim nga ana e tij, dorëzon vullnetarisht mandatin.

“Nëse prokuroria ka një provë të vetme që unë kam një gjobë jo 200, por edhe 20 euro jam i gatshëm të lë mandatin. Duke qenë shumë i bindur, i bëj thirrje prokurorisë ta shkëpusë emrin tim nga lista”, deklaroi Gaçi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej