Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Arsyet që do t’iu bëjnë ta fshini menjëherë Snpachat-in

Nga Rexhina Biba 0

snap

Snapchat është një ndër aplikacionet më të përdorura dhe duke qenë e tillë, nuk vihet re rreziku që mund të përmbajë përsa i përket privatësisë. Në bazë të një studimi të bërë, ata që rrezikojnë më shumë nga ky aplikacion janë adoleshentët të cilët bëjnë foto dhe i postojn . Këto foto mund ti shohin miqtë e tyre për disa sekonda të caktuara.

“Kjo është edhe ndër arsyet kryesore pse Snapchat po përdoret nga shumë njerëz në botë, sidomos nga moshat e reja, për të parë se çka bën shoku ose shoqja, e kështu duke ngritur dëshirën për të parë më shumë”,  shkruan Adam McLane

Arsyeja tjetër:

Aplikacioni Snapchat po u krijon një jetë të rremë. Gjithçka që ju postoni është online dhe është publike. Edhe pse ky aplikacion e ka metodën që t’ia dërgoni fotografinë vetëm personi që dëshironi në privat, duhet ta dini se nuk ekziston një gjë e tillë. Çdo gjë që postohet në një aplikacion të tillë, kurdo do të dalë edhe në publikun e gjerë, ndaj kujdes së çfarë po i dërgoni shokut/shoqes ose familjarëve.

Mjafton ta kërkoni me emrin tuaj mesazhin që ia keni dërguar në privat personit të dëshiruar, Google e gjen menjëherë, andaj kjo nuk është privatësi, thotë studimi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>