Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Arrestohet shoferi i një furgoni shkolle, tentoi të korruptoj policinë

Nga Ejona 0

kor

 

Arrestohet shoferi i një furgoni për akuzën e mitdhënies ndaj personave që ushtrojnë funksione publike.

Shtetasi Shpëtim Mema, 48 vjeç ka rënë në prangat e efektivëve të policisë pasi ka tentuar ti jap dy mijë lekë të reja punonjësit të policisë për t‘i shpëtuar gjobës.

Sipas burimeve Mema ishte gjobitur për akuzën se pasagjerët, nxënës të një shkollë 9-vjeçare, udhëtonin pa rrip sigurimi.

pol

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>