Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet pas 10 vitesh trafikanti i tragjedisë së Butrintit

Nga Media 0

Policia e Fierit ka arrestuar një prej organizatorëve të tragjedisë së Butrintit.

Bëhet fjalë për 36-vjeçarin Albert Gega, i dënuar me 10 vite burgim për “ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufijve”.

Në tetor të vitit 2008, në Liqenin e Butrintit, Gega, në bashkëpunim me 5 shtetas të tjerë, ka ndihmuar për të kaluar në mënyrë të paligjshme 22 persona, 5 prej të cilëve u mbytën në liqen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej