Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Arrestohet 43 vjeçari shqiptar, pjesë e një familje mafioze në Itali

Nga Ejona 0

Policia italiane ka arrestuar bosin “Zanna”, pjesëtar i i rëndësishëm i familjes mafioze “ala mazzarrota”.

Shtetasi shqiptar Zamir Dajcaj, 43 vjeç ishte dënuar në vitin 2014 me 12 vjet burg pas hetimeve të operacionit “Gotha – Pozzo II”.

Familja mafioze në të cilën ishte i përfshirë 43 vjeçari vepronte në komunën Barcellona Pozzo di Gotto në provincën e Mesinës në Siçili.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë nga forca të shumta të policisë italiane si dhe reparti ajror i policisë së Katanias. Mësohet se Dajcaj Dajcaj fshihej në komunën Case Bruciate në provincën e Messinës, në një banesë buzë lumit Mazzarrà.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej