Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohen katër punonjës të policisë kufitare në Dibër

Nga Klodiana 0

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka arrestuar sot 4 punonjës të Policisë Kufitare në Trebisht të Dibrës për veprat penale “Korrupsion pasiv, të personave që ushtrojnë funksione publike”, “Shpërdorim detyre” dhe “Kontrabandë me mallra të tjerë”.

Sipas policisë, policët e kufirit Sulejman Xheleshi, (Përgjegjës i PKK Trebisht); Shehat Kazani, (me detyrë trup shërbimi në PPK Bllatë); Sulejman Islami, (me detyrë trup shërbimi në PPK Bllatë); Vinar Seitaj, (trup shërbimi në Kom e Policisë Burrel), më herët trup shërbimi në PKK Trebisht, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë favorizuar disa biznese dhe shtetas për të shmangur detyrimet doganore, në këmbim të shumave që shkonin deri në 100 mijë lekë.

Hetimi nga strukturat e SHÇBA me metoda speciale ka nisur mbi bazën e informacioneve të siguruara dhe zgjati rreth 3 muaj deri në finalizimin e operacionit “Trebishti”.

http://www.balkanweb.com/site/lajm-i-fundit-arrestohen-kater-punonjes-te-policise-kufitare-emrat/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej