Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Arrestohen dy të rinj nga Berati, vidhnin pjesë automjetesh në Tiranë

Nga Rexhina Biba 0

Dy të rinj nga Berati kanë rënë në prangat e policisë së kryeqytetit për thyerje dhe vjedhje të pjesëve të ndryshme të automjeteve.

Elidon Vojka, 19 vjeç dhe Emanuel Gupe, 23 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje me armë dhe në kërkim nga policia, u arrestuan nga efektivë të komisariatit numër 2 të Tiranës gjatë finalizimit të operacionit të koduar “Smart”.

Ndalimi i dy të rinjve u bë në Rrugën “Myslym Shyri” në momentin që po tentonin të thyenin xhamin e automjetit tip “Smart”, në pronësi të S. D.

Po kështu policia bën me dije se këta shtetas janë autorë të dyshuar për vjedhjen e disa navigatorëve, pasqyrave, aparatëve fotografik dhe disa aksesorëve të tjetë brenda automjeteve.

Materialet proceduriale, i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së parë Tiranë, për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej