Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohen 13 trafikantë në Turqi, u zbulohen 5 ton drogë në anije

Nga Ejona 0

Gjatë një operacioni në ujërat ndërkombëtar të Detit Mesdhe janë zbuluar 5 ton drogë ndërsa kanë përfunduar në pranga 13 persona.

Operacioni i koduar “Bashkimi” u zhvillua në bashkëpunim mes policisë turke, xhandarmërisë dhe rojeve bregdetare.

“Rreth 230 persona të sigurisë  kontrolluan anijen. Një total prej 13 të dyshuarish, duke përfshirë gjashtë anëtarë të ekuipazhit u ndaluan në të gjithë Turqinë gjatë operacionit të përbashkët për akuzat e trafikut të drogës”, raporton AA.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej