Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrest me burg për nxitje terroriste/ Ish-komandoja: Sa të dal do jepni llogari, nuk do kalojë kollaj

Nga Ejona 0

Gjykata për Krime të Rënda zhvilloi seancën për vlerësim mase ndaj ish komandos Erzen Uka, i arrestuar për nxitje terroriste.

Prokurori i çështjes, Eugen Beci kërkoi masën e ndëshkimit arrest me burg, për 3 vepra penale, stërvitja për kryerjen e veprave penale me qëllime terroriste, nxitja, thirrja publike dhe propaganda për kryerjen e veprave penale me qëllime terroriste dhe prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit.

Gjatë seancës, Uka nuk ka pranuar të ngrihet në këmbë para trupit gjykues, duke thënë se respekton vetëm Allahun.

“Sa të dal do të jepnin llogari, nuk do kalojë kollaj”,  iu drejtua Uka gjyqtarit Bib Ndreca dhe prokurorit Beci.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej