Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ariana Grande, homazh viktimave të Mançesterit me këngën e re (film)

Nga Klodiana 0

Ariana Grande është rikthyer me këngën e parë të re të saj që pas sulmit terrorist që i mori jetën 22 personave, jashtë koncertit të saj në “Manchester Arena”, në maj 2017.

“No Tears Left to Cry” i dedikohet pikërisht sulmit. Nuk më kanë mbetur më lot për të qarë, këndon ajo në singëllin e ri shoqëruar nga kori, “ndaj unë po dashuroj, po jetoj, po ringrihem…”

Në tekst, Grande zgjedh të kapërcejë frikën dhe urrejtjen edhe kur bie shi, siç thuhet në tekst. Ne duhet të fluturojmë mbi këtë urrejtje, këndon ajo, ne do të jemi këtu… dhe në përfundim të videoklipit, një bletë punëtore, simbol i Mançesterit, fluturon drejt kameras, homazh ky për qytetin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej