Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

The Animals në Shqipëri më 22-23 shkurt

Nga Klodiana 0

Banda e famshme britanike “The Animals” do të vijnë në Shqipëri më 22 dhe 23 shkurt. The Animals janë një bandë britanike e zhanrit rhythm and blues, të krijuar në fillim të viteve 1960-të.

Ata u bënë të njohur falë tingullit të tyre dhe aftësive vokale të liderit Eric Burdon, siç është e konfirmuar tashmë edhe në këngën që u shndërrua në brand-in e firmës së grupit ‘House of the rising sun”, po aq sa edhe në hite të tjera si: ‘We gotta get out of this place”.

“It’s my life”, “I’m crying” apo “Don’t let me be missunderstood”. Banda arriti të krijonte disa përshtatje të rockut, blues-it dhe në SHBA njiheshin si pjesë e “Invazionit Britanik”.

Shumë anëtarë të grupit janë ndryshuar që prej 1960-ës dhe shpesh grupi ka njohur edhe krizat e një menaxhimi jo të qëndrueshëm. Ata kanë një yll në Rock And Roll Hall of Fame, që prej vitit 1994. Që prej formimit e deri në vitin 2016, shumë këngë të tyre janë përdorur si kolona zanore për filma të ndryshëm të ekranit të madh.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej