Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Anija me emigrantë fundoset në Greqi, mbyten 14 vetë, mes tyre edhe fëmijë

Nga Klodiana 0

Të paktën 14 migrantë, përfshirë edhe fëmijë, kanë vdekur pasi anija me të cilin po udhëtonin rreth 20 persona është fundosur në Detin Egje.

Policia greke njofton se anija me migrantë ishte nisur nga Turqia për në Greqi. Tre persona- dy gra dhe një burrë- kanë arritur të notojnë deri në bregdet dhe kanë njoftuar autoritetet për fundosjen e anijes.

Katërmbëdhjetë trupa të pajetë janë nxjerr nga uji dhe ekipet e shpëtimit janë duke vazhduar kërkimet edhe për katër persona, që konsiderohen të zhduku.

Personat që kanë shpëtuar u kanë thënë autoriteteve se ata po udhëtonin me një anije druri, në të cilën besohet se kanë qenë 21 persona.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej