Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Anglia do të ndërtojë stadiumin e parë prej druri (foto+video)

Nga Rexhina Biba 0

Në Angli do të ndërtohet stadiumi i parë prej druri.
Ekipi që do të sjellë këtë risi në futboll është skuadra e kategorisë së pestë Forest Green Rovers.

Ky projekt është realizuar nga studioja arkitekturore Zaha Hadid, e cila fitoi konkursin e realizuar nga klubi i futbollit.

Projekti do të kushtojë 100 milionë paund dhe do të përfshijë një sipërfaqe prej 100  hektarësh.

Aplikimi për leje ndërtimi është bërë në janarin e vitit të kaluar, por pritet të miratohet nga Këshilli i Territorit  në fund të këtij viti.

stadiumi

stadiumii

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej