Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Anglia barazon me Slloveninë/ Gjermania tri pikë kundër Irlandës së Veriut

Nga Klodiana 0

10178052_10153051780341293_5261481195567167060_n

Mbyllet në barazim pa gola eliminatorja mes Sllovenisë dhe Anglisë në Lubjanë. Anglezët humbën mundësinë për të qenë me pikë të plota,por mund të krenohen me rrjetën e paprekur.

Kombëtarja Angleze ruan ende  vendin e parë të Grupit F me shtatë pikë.

10178052_10153051780341293_5261481195567167060_n

Kampionët  në fuqi regjistruan fitoren 2-0 përpara tifozëve të vet në Hannover.

13 minuta mjaftuan që gjermanët të kalonin në avantazh. Me një goditje nga jashtë zonës, Julian Draxler e dërgoi topin në rrjet. Mats Hummels priti një harkim me kokë dhe e dërgoi drejt Sami Khediras, i cili  e dërgoi në rrjet (17’).

Gjermania vazhdon kryesimin në Grupin C me nëntë pikë.

1df22790-3aa1-465d-9d22-468ba7a18162-653x420

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>