Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Amerika lëshon alarmin: Rama po fundos vendin”, Vasili reagon pas raportit të DASH

Nga Klodiana 0

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me akuza ndaj kryeministrit pas raportit të DASH për vendin tonë.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:
Amerika leshon alarmin: kryeministri po fundos vendin.

Departamenti Amerikan i Shtetit, nxjerr ne driten e diellit kalbesiren shteterore,qe ka ndertuar kryeministri.
DASH tregon qarte se sa skandaloze eshte kapja e medias dhe autocensura e saj. Lindja e ertv si televizion i ngjajshem i sadam husejnit dhe neshtrimi i turpshem i televizioneve,qe transmetojne ate jane produkti i kryeministrit hajdut dhe manipulator i lirise se medias.
DASH tregon se praktikisht zgjedhjet jane shkaterruar nga blerja e votes.
Korrupsioni ka pllakosur cdo dege te qeverisjes pasi frymezuesi me i madh i korrupsionit eshte vete kryeministri.
Reforma ne drejtesi eshte shkaterruar dhe tashme drejtesia e kryeministrit garanton qe ai dhe ministrat te mos hyjne ne burg,por njerezit e thjeshte e pa pushtet te burgosen pa faj si qytetaret kuksiane.
Tashme cdo qytetar por edhe gazetar e ka te qarte alarmin qe vjen nga Amerika.
Ky kryeminister i mberthyer nga droga dhe krimi dhe i shantazhuar prej tyre haptas ne parlament,media e kudo eshte thjesht nje peng i tyre dhe rrenues i vendit.
Koha nuk pret.
Shqiptaret jane pa drejtim ##

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej