Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Amber flet për dhunën e ushtruar nga Johny Depp

Nga Klodiana 0

Ditën e djeshme shënonte dita kundër dhunës ndaj grave dhe kjo është dita kur Amber Heard ka vendosur të flasë hapur për dhunën që i është ushtruar nga ish-bashkëshorti i saj Johny Depp nga i cili u nda pak muaj më parë.

Ajo tregon me lot në sy eksperiencat e saj të tmerrshme dhe bën të qartë se kur dhunime të tilla të vijnë nga njeriu me të cilin je dashuruar vështirësia dhe dhimbja dyfishohet.

Nëse do të kishte qenë një i huaj është diçka e pranueshme dhe kalimtare për sa i përket traumave që një femër mund të kalojë, por të dhunohesh nga një person që e do, kjo është e papërballueshme. Femrat duhet të qëndrojnë të bashkuara dhe të përpiqen me çdo kusht të jenë të forta për veten e tyre dhe të raportojnë çdo rast dhunë pa ju nënshtruar askujt”, ka thënë Amber.

 

 

https://youtu.be/srru_fLNWXo

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej