Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Ambasadorja gjermane: Kushtet e integrimit; Drejtësia, vettingu, zgjedhjet

Nga Klodiana 0

Ambasadorja gjermane, Susanne Schütz ka bërë me dije hapat e rëndësishëm për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian, zbatimin e plotë të Reformës në Drejtësi, sidomos “Vetting”-un, Dekriminalizimin, si dhe mbajtjen e zgjedhjeve të lira e të ndershme më 18 Qershor.

Schütz iu referua anëtarësimit të nxituar të Rumanisë dhe Bullgarisë në vitin 2007, ndaj në rastin e Shqipërisë dhe vendeve të tjera të rajonit, Bashkimi Europian dhe Gjermania do të tregohen të kujdesshëm, duke pritur dëshmi konkrete në ndëshkimin e rasteve korruptive në të gjitha nivelet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej