Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Ambasadoi Lu provon tavë dheu me sy mbyllur, ja si reagon (film)

Nga Media 0

Me rastin e Ditës botërore të Ushqimit, Ambasada Amerikane ka realizuar një video ku Donald Lu dhe stafi i këtij institucioni provojnë një pjatë tradicionale shqiptare.

Me sytë e mbyllur Ambasadori Donald Lu dhe stafi amerikan i Ambasadës kanë provuiar tavë dheu.

“Shihni çfarë ndodhi kur Ambasadori Lu dhe stafi amerikan i Ambasadës provuan gatimet tradicionale shqiptare. Pjata e parë: tavë dheu”, shkruhet në postimin e Ambasadës Amerikanë në Facebook.

Shihni çfarë ndodhi kur Ambasadori Lu dhe stafi amerikan i Ambasadës provuan gatimet tradicionale shqiptare. Pjata e parë: tavë dheu! 🇺🇸🍽🇦🇱 | See what happened when Ambassador Lu and the Embassy’s American staff members tried to guess traditional Albanian dishes! First dish: Tave dheu! 🇺🇸🍽🇦🇱

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Tuesday, October 17, 2017

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej