Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ambasada shqiptare jep konfirmimin: Viktima janë Marjus Djerri dhe Admir Bokrina

Nga Klodiana 0

Ambasada shqiptare në Itali pas lajmeve për vdekjen e dy të rinjve në tragjedinë e Urës së Morandit konfirmon lajmin tragjik. Në një postim në Facebook ambasada shkruan se konfirmi iu bë nga Farnezina dhe Ministria e Brendshme italiane.

“Farnezina dhe Ministria e Brendshme italiane i konfirmuan Ambasades shqiptare ne Rome vdekjen e dy shtetasve shqiptare ne aksidentin tragjik te Genovas. Pas kontakteve me spitalin e Genovas dhe familjaret, Ambasada konfirmon se viktimat jane shtetasit shqiptare Marjus Djerri dhe Admir Bokrina. Ambasadorja Anila Bitri ne bisedat telefonike me te afermit e dy viktimave ngushelloi familjaret dhe u ofroi mbeshtetjen e shtetit shqiptar ne kete cast te rende”, shkruan Ambasada.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej