Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

“Amaneti” i Çamërisë, drama më e re në teatrin “Migjeni” (film)

Nga Klodiana 0

Aktorët e Teatrit “Migjeni” po përgatiten për një temë të ndjeshme siç është ajo e Çamërisë. Aktorët do të sjellin në teatër dramën “Amaneti”, ku pritet që kjo shfaqje të jetë një sukses i garantuar. Ftesat për ta ndjekur këtë skenë kanë ardhur edhe nga jashtë vendit. Shfaqja nën regjinë e Agron Dizdarit, do të jepet brenda një muaji .

Shfaqja ka titullin “Amaneti” dhe është e shkruar nga Odise Plaku, ku do të interpretojnë Drande Xhaj, Paskualina Gruda dhe Bruno Shllaku, ndërsa drejtor artistik dhe konsulent është gazetari Enkel Demi. “Mendoj se do të sjellim për spektatorin një shfaqje që siç thonë të vjetrit noti mësohet në thellësina“, ka thënë aktori, Bruno Shllaku.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej