Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Allias, Tiranë/ Qendër e re shëndetësore për 10 mijë banorë

Nga Rexhina Biba 0

Ministria e Shëndetësisë me ndihmën e donatorëve ka investuar në ndërtimin e një qëndre shëndetësore në zonën e Alliasit në kryeqytet.

Në këtë qendër, pritet të marrin shërbim shëndetëso rreth 10 qytetarë.

Investimit i ministrisë së Shëndetësisë dhe donatorëve kapi vlerën e 230 mijë euro, dhe theksi u vë në sigurimin e shërbimit shëndetësor grupeve vunerabël si familjet me orgjinë rome dhe egjipitanë.

Save the Children që financoi për ngritjen e këtij shërbimi ka kontribuar edhe në pajisjen e aparaturave dhe medikamenteve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej