Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Alepo/ Vendoset armëpushimi, nis evakuimi

Nga Skenderi 0

Është arritur marrëveshja e shumpritur për evakuim të planifikuar në zonat e kontrolluara nga rebelët në qytetin sirian të Alepos.

Kjo marrëveshje mes forcave qeveritare dhe rebelëve në qytetin e Alepos ishte prishur më parë por fatmirësisht sot ata kanë gjetur konsensus për vendosjen e armëpushimit.

Rebelët thanë se një armëpushim i ri është vendosur rreth orës 03.00 të mëngjesit me orën lokale dhe evakuimet pritet të ndodhin ditën e sotme.

Agjencia e lajmeve Reuters citoi një burim zyrtar sirian se mëngjesin e ditës së sotme “operacioni për evakuimin nga pjesa lindore e Alepos kishte nisur”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej