Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Albano Idrizi mes tre politikanëve të rinj më të votuar për 2016

Nga Klodiana 0

Në muajin Tetor të këtij viti, Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri (ANYN) në bashkëpunim me Lidershipin e të Rinjve të Tiranës, hapi Thirrjen për Nominime në kuadër të nismës “TË RINJTË E VITIT 2016 NË SHQIPËRI”.

Nisma “Të Rinjtë e Vitit 2016 në Shqipëri” synonte që vetë të rinjtë të identifikonin, rendisnin dhe vlerësonin publikisht të rinj e të reja nga e gjithë Shqipëria që më së miri përgjatë vitit 2016.

Albano Idrizi, krytar i forumit rinor PDIU u vlersua në vendin e 3 me një numër të konsiderueshëm votash. Pas përfunidmit të sondazhit Z. Idrizi përshëndeti mbështetësit e tij me një status në FB.

Ka gjithmonë kohë që njerëzit të bëjnë diçka për popullin e tyre.( Ismail Kadare.)

Deshira për të bërë më të mirën për vendin tim është motivi që më shtyn dhe më ka udhëhequr cdo ditë në kontributin tim në politikë.

Sot në mbyllëm një garë mes kolegësh për të riun e vitit në politikë, garë në të cilën unë u rendita i treti.

I jam mirënjohës cdo njerit prej 544 votuesve që më besuan.

Le të përpiqemi që sëbashku t’a bëjmë Shqipërinë një vend më të mirë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej