Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Alain Delon sot 82 vjeç: Nuk do të bëj më filma

Nga Klodiana 0

Në moshën 82-vjeçare dhe pas një “karriere të jashtëzakonshme”, Alain Delon vendosi të ndalet dhe “mos të bëj më filma”. Kjo u bë e ditur nga vetë aktori, protagonist i ” Gatopardi” dhe “Roko dhe vëllezërit e tij”, në një intervistë nga Le Monde.

Delon shpjegoi se ai kishte vetëm një keqardhje: “Asnjëherë nuk ka filmuar një film të drejtuar nga një grua”. “Nuk dua ta luftoj shumë në këtë betejë”, thotë Delon në gazetën franceze. Ai ishte protagonist i 80 filmave me disa nga drejtorët më të mëdhenj: nga Visconti tek Antonioni, nga Melville në Losey. “Kam pasur një karrierë kaq të madhe saqë nuk kam dashur të bëj filmin shtesë, drejtorët me të cilët mund të xhiroj, janë të vdekur, sot betohem, nuk e shoh kush mund të më bëjë film”, shton ai.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej