Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Akuzohej për dhunë ndaj 4 femrave, jep dorëheqjen Prokurori i Përgjithshëm i New York-ut

Nga Klodiana 0

Prokurori i Përgjithshëm i New Yorku-t Eric Schneiderman  ka dhënë dorëheqjen pas akuzave për sulme ndaj katër grave. Gazeta New Yorker publikoi një raport në të cilin gratë, dy nga ato ishin ish-të dashura të Schneidermanit, thanë se i ka goditur ato.

Eric ka qënë një mbështetës i fushatës #MeToo kundër ngacmimeve seksuale dhe kundërshtar i fuqishëm i presidentit amerikan Donald Trump.

Eric Schneiderman tha përmes një deklarat se i kundërshton dhe mohon akuzat.

“Në marrëdhëniet intime kam pasur aktivitetesensuale por nuk kam sulmuar askënd. Këto akuza nuk janë të lidhura me sjelljen time profesionale apo me punën time në zyrë, por do të më pengojnë në mënyrë efektive që të udhëheq punën në këtë kohë kritike”, tha Schneiderman.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej