Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Akuzat e PD për drogën në Itali, Tahiri i kërkon takim Llallës

Nga Media 0

Akuzat e dy ditëve të fundit të opozitës në adresë të Saimir Tahirit, pas arrestimit në Itali të një grupi italo-shqiptar që trafikonte drogë, kanë bërë që ish-ministri i Brendshëm t’i kërkojë takim kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Përgjatë dy ditëve, kryetari demokrat, Lulzim Basha ka akuzuar Tahirin se i arrestuari në Itali, Moisi Habilaj është kushëriri i tij, pikërisht njeriu i atakuar nga demokratët si trafik droge.

Po për Habilajn PD akuzon Tahirin se i ka vënë në dispozicionin “Audin” e tij të zi për të trafikuar lëndë narkotike drejt vendeve fqinje. Tahiri pritet të mbërrijë në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme pas pak minutash.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej