Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Aksident tragjik në Kinë, humbin jetën 17 persona dhe plagosen 37 të tjerë

Nga Skenderi 0

17  persona kanë humbur jëtën dhe 37 të tjerë janë plagosur si pasojë e një  aksidenti tragjik në Kinë ku u përplasën 56 automjete. Aksidenti ka ndodhur në autostradën Pekin-Kunming në veri të provincës Shanxi rreth orës 9 të mëngjesit.

Shkak i përplasjes masive mendohet të jetë moti me shi dhe borë.

Gjendja e të plagosurve është e qëndrueshme dhe sipas mjekëve plagët më të shumta janë në fytyrë dhe gjymtyrë.

Në vendngjarje mbërritën menjëherë forcat e policisë, zjarrfikësit dhe ekipet mjekësore.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej