Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Aksident tragjik me motorr në Tiranë, humb jetën Ergi Dini dhe shoku i tij

Nga Ejona 0

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë dhe si pasojë kanë humbur jetën dy të rinj.

Mësohet se viktimat janë shtetasit Kejdi Halili, 21 vjeç dhe këngëtari Ergi Dini, 22 vjeç, fitues i konkursit muzikor X Factor të 2014.

dini-dhe-haliliSipas policisë të rinjtë po udhëtonin me shpejtësi të madhe me një motor pranë urës së “Bllokut” në Bulevardin “Bajram Curri”, ndërsa drejtuesi ka humbur kontrollin e mjetit.

Shtetasit u dërguan menjëherë në Q.S.U.T për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore por kanë ndërruar jetë si pasojë e dëmtimeve të shumta.

Policia dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej