Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Aksident në Elbasan, dy të plagosur

Nga Klodiana 0

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, duke shkaktuar dy të plagosur.

Mësohet se një automjet tip “Volkswagen”, me targë TR 6276 T, i drejtuar nga shtetasi L.D, 67 vjeç, banues në Tiranë, është përplasur me një automjet tip “Suzuki”, me targë AA 224 GM, i drejtuar nga shtetasja Xh.B, 49 vjeçe, banuese në Librazhd.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar drejtuesja e mjetit tip “Suzuki”, si dhe pasagjerja shtetasja B.B, 46 vjeçe, banuese në Librazhd, të cilat ndodhen në spitalin e Elbasanit jashtë rrezikut për jetën.

 

Policia po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të përplasjes së mjeteve.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej