Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Akord paraprak, trajneri i ri Shqipërisë zgjidhet pas Andorrës!

Nga Klodiana 0

Në Itali nuk kanë asnjë dyshim, Edy Reja do të jetë trajneri i ri i përfaqësues shqiptare. Tekniku italian nuk ka preferuar të flasë mbi këtë temë, fundja për respekt edhe të Panuçit pasi bashkëkombësit të tij ende nuk i ishte komunikua shkarkimi. Sipas mediave italiane, ndërmjet Edy Rejas dhe Federatës Shqiptare është arritur një akord paraprak. Kjo teme do të diskutohet më thellësisht pas ndeshjes kundër Andorrës, në program për tu zhvilluar këtë të hënë, shkruan “Calciomercato.it”.

Të njëjtën linjë mbështet edhe “Corriere dello Sport”: Edy Reja pritet të jetë trajneri i ardhshëm i përfaqësueses shqiptare pas shkarkimit të Panuccit. Gjithnjë sipas “Corriere dello Sport”, kontrata ka qenë gati që të premten në mbrëmje por Reja mori pak më shumë kohë për të reflektuar, shkruan Corriere.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej